Półfinały Mistrzostw Europy U-21 w TVP Sport

Znamy już wszystkie zespoły, które uzyskały kwalfikację do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich poprzez awans do półfinału Mistrzostw Europy, a w czwartek dowiemy się, kto zagra w finale tej imprezy. O 18:00 Niemcy zmierzą się z reprezentacją Rumunii. Obrońcy tytułu zgromadzili na […]

O 18:00 Niemcy zmierzą się z reprezentacją Rumunii. Obrońcy tytułu zgromadzili na swoim koncie 7. punktów i wygrali grupę B. Nie udało im się zwyciężyć tylko w starciu z Austrią. Ich przeciwnicy wywalczyli tyle samo „oczek” i zajęli 1. miejsce w swojej grupie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od Francji, z którą to wczoraj zremisowali po bardzo słabym meczu. Można powiedzieć, że obu drużynom pasował podział punktów i dlatego żadna z nich nie chciała ryzykować. Wydaje się, że to ekipa Stefana Kuntza ma większe szanse na awans do finału.

O 21:00 Hiszpania zagra z Francją. La Rojita słabo weszła w turniej, przegrywając z Włochami 1-3, ale w drugiej kolejce rzutem na taśmę pokonała Belgów i przedłużyła swoje nadzieje. W decydującym o wyjściu z grupy spotkaniu piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego zmierzyli się z naszą reprezentacją i nie dali jej żadnych szans, wygrywając ostatecznie aż 5-0. Les Blues zdobyli w fazie grupowej 7. punktów i jako najlepszy zespół z 2. miejsca awansowali do półfinału, zapewniając sobie tym samym udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Jeżeli Hiszpanie zagrają na tak wysokim poziomie, jak w meczu z Polską, to trudno będzie ich zatrzymać.

CZWARTEK – 27 CZERWCA 2019

17:50 Mistrzostwa Europy U21, Bolonia, Włochy – 1/2 finału: NIEMCY – RUMUNIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

20:50 Mistrzostwa Europy U21, Reggio Emilia, Włochy – 1/2 finału: HISZPANIA – FRANCJA na żywo