Półmetek 1. ligi w Polsacie Sport Extra

W najbliższy weekend czeka nas półmetek rundy jesiennej w 1. lidze. Polsat Sport Extra przeprowadzi dwie transmisje z 10. kolejki. W sobotę wybierzemy się do Bielska–Białej, gdzie niedawny spadkowicz z Ekstraklasy Podbeskidzie będzie walczyć o punkty z Wisłą Puławy. Zawodnicy […]

W najbliższy weekend czeka nas półmetek rundy jesiennej w 1. lidze. Polsat Sport Extra przeprowadzi dwie transmisje z 10. kolejki.

W sobotę wybierzemy się do Bielska–Białej, gdzie niedawny spadkowicz z Ekstraklasy Podbeskidzie będzie walczyć o punkty z Wisłą Puławy. Zawodnicy z Bielska w ostatniej  kolejce urządzili prawdziwą kanonadę w meczu z Zagłębiem Sosnowiec.  Przegrali oni jednak  z Zagłębiem w ostatnich minutach 4:5. To była czwarta porażka Podbeskidzia w sezonie. W tym meczu oglądaliśmy dwie twarze graczy z Podbeskidzia. W drugiej połowie strzelili aż 3 gole, i to była ta lepsza, bardziej agresywna twarz. Ich przeciwnik, Wisła Puławy może być w tym sezonie  uznawana przez niektórych za dostarczyciela punktów. Dwie wygrane na początku sezonu, a później remisy i cztery porażki. Natomiast drużyna może się pochwalić najlepszym strzelcem w lidze. Były gracz Śląska Wrocław, Sylwester Patejuk już strzelił 7 goli. Choć ostatnia porażka z najsłabszym w lidze Zniczem 1-2 nie napawa optymizmem, nawet z tak świetnym napastnikiem.

W niedziele przeniesiemy się do Katowic, gdzie GKS zagra ze słabiutką Stalą Mielec. Katowiczanie teraz są na czwartej pozycji i chyba prędko nie zejdą z „czuba” ligowej tabeli. Od końca sierpnia notowali same zwycięstwa. Aż przyszło spotkanie z Miedzią Legnica i wpadka 2-2. Mimo wszystko w najbliższej kolejce „Gieksa” może wskoczyć na podium i wyprzedzić Sandecję Nowy Sącz.  Patrząc na przeciwnika jest to bardzo realne. Stal Mielec to ostatnia drużyna ligi. Jeszcze jej się nie udało zwyciężyć w tym sezonie. Z 19 bramkami straconymi są także najsłabszą defensywą. Więc póki co murowany faworyt meczu jest znany.