Bartosz Heller

BARTOSZ HELLER – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 3 lipca 1974 w Warszawie. Obecnie pracuje w redakcji sportowej Polsatu.

Bartosz Heller 1

Życie prywatne
Pasjonuje się w siatkówce, z którą jako syn Władysława Hellera, wieloletniego kierownika wyszkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jest związany od dziecka. Jest absolwentem VIII LO im. Władysława IV w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

TVP (1998 – 30.06.2017)
W Telewizji Polskiej Bartosz Heller pełnił rolę wydawcy serwisów informacyjnych, komentatora i reportera. Równolegle z pracą w TVP, zajmował się pisaniem do nieistniejącego już, „Magazynu Siatkówka”. Obecnie prowadzi stronę o siatkówce plażowej. Jako reporter i komentator pracował na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City, Atenach, Turynie, Pekinie, Vancouver, Londynie, Soczi i Rio de Janeiro. Obsługiwał także między innymi mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (pięć razy) oraz mistrzostwa świata w lotach narciarskich (sześć razy). Jest także autorem reportaży sportowych, w tym – nagrodzonej na festiwalu w Mediolanie – „Drogi Agaty”. W dorobku ma też tytuł mistrza Polski w futbolu stołowym dziennikarzy (wywalczony w parze z Jackiem Banasikowskim). Po 7062 dniach pracy opuścił załogę TVP.

Polsat (wrzesień 2017 – obecnie)
Po blisko 3-miesiącach przerwy w pracy dziennikarskiej Bartosz Heller trafił do redakcji sportowej Telewizji Polsat. Podobnie jak w TVP, pełni rolę wydawcy w sportowych serwisach informacyjnych. Pełni również funkcję reportera na meczach siatkarskich i piłkarskich.

About the Author