Paweł Wójcik

PAWEŁ WÓJCIK – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 20 lutego 1971 roku w Żarach. Obecnie pracuje w redakcji sportowej Polsatu.

Paweł Wójcik 1

Życie prywatne
Paweł Wójcik, z racji tego, że urodził się w Żarach, jego miłość do żużla jest naturalna. Szkoła podstawowa to czas fascynacji piłką nożną i ręczną, która uprawiał. Na studiach we Wrocławiu poznał bardzo dobrze koszykówkę, która stała się kolejną ulubioną dyscypliną. Od zawsze czyta gazety do ostatniej strony. Fascynacja radiem i telewizją istniała cały czas. Ma żonę Annę i córkę Weronikę. Kocha psy, muzykę wszelaką (bez pop, disco), a głównie rockową.

Początek kariery dziennikarskiej
Pod koniec lat 80-tych życie Pawła Wójcika wypełniały budowlanka i handel. Poważne zainteresowanie mediami zaczęło się na początku okresu akademickiego (studiował nauki polityczne we Wrocławiu). Pierwsza jego dziennikarska droga to praca w Radiu Eska Wrocław, gdzie po 3 latach został szefem działu sportowego. W tym czasie współpracował z Rzeczpospolitą i Gazetą Wyborczą. To były dla niego najlepsze czasy i najlepsza nauka pod okiem niezwykłych ludzi. Dużo pracy głosem i dużo pracy związanej z pisaniem. Szybko okazało się, że nauka i teoria to jedno, a życie i praktyka to drugie… zdecydowanie trudniejsze, ale i ważniejsze.

TVP (1999)
Paweł Wójcik w 1999 roku trafił do TVP. Chwilę przed propozycją od Publicznego Nadawcy dostał propozycję z ogólnopolskiej sieci radiowej Super FM, gdzie zakładał redakcję sportową.

Polsat (listopad 1999 – obecnie)
Paweł Wójcik był od samego początku powstawania Polsatu Sport. Na początku redakcję tworzyło kilka osób i był jeden kanał, teraz to wszystko rozwinęło się, i są 4 kanały, i ponad 70 osób, które tworzą zespół redakcyjny. Od 2000 roku Wójcik współpracował też z Super Expressem, Gazetą Wyborczą i Przeglądem Sportowym. W miarę upływu czasu zmieniały się jego obowiązki w redakcji Polsatu Sport. Komentował mecze piłkarskie, żużlowe, piłkę nożna plażową. Aktywnie uczestniczył w wydarzeniach bokserskich, MMA, sportach ekstremalnych i piłki ręcznej. Obecnie pełni funkcję sekretarza redakcji. Od kilku lat jest także anonserem. Prowadził takie wydarzenia jak: Polsat Boxing Night, gale federacji KSW, Red Bull X-fighters, Monster Jam, Mistrzostw Świata FIM Super Enduro i wiele innych. Pracował także podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2002 i 2006 roku oraz podczas Euro 2008.

About the Author