Powrót Andrzeja Fonfary podczas Warsaw Boxing Night. Weekend z boksem w Polsacie i TVP

Ten weekend ze sportami walki będzie należeć wyłącznie do fanów boksu zawodowego. Kibice tego sportu zobaczą cztery gale, będą mogli oglądać w akcji Errola Spence’a Jr czy Andrzeja Fonfarę.  GALA W WARSZAWIE Dla Andrzeja Fonfary pojedynek z Ismaiłem Siłłachem będzie […]

Ten weekend ze sportami walki będzie należeć wyłącznie do fanów boksu zawodowego. Kibice tego sportu zobaczą cztery gale, będą mogli oglądać w akcji Errola Spence’a Jr czy Andrzeja Fonfarę. 

GALA W WARSZAWIE
Dla Andrzeja Fonfary pojedynek z Ismaiłem Siłłachem będzie wyjątkowy. Z jednej strony – to jego debiut w kategorii junior ciężkiej, z drugiej – powrót na walkę do Polski po 12 latach. „Polski Książe” powinien wygrać sobotnią walkę. Ukrainiec jest bardzo solidnym zawodnikiem, ale nie potrafi przyjąć ciosu. W swoim ostatnim występie, już w pierwszej rundzie przez nokaut poległ z młodym Rosjaninem Aleksiejem Papinem. Jeżeli Fonfara chce na poważnie myśleć o sukcesach w nowej kategorii wagowej, to powinien wygrać zdecydowanie i w pięknym stylu.

Na gali wystąpią inni bokserzy, związani na co dzień z klubem piłkarskim Legia Warszawa. Zaprezentują się m.in. Michał Olaś czy Paweł Rumiński.

KARTA WALK GALI W WARSZAWIE
Andrzej Fonfara – Ismail Siłłach
Michał Cieślak – Dusan Krstin
Michał Olaś – Ramazi Gogichaszwili
Paweł Rumiński – Grzegorz Niedźwiedzki
Arkadiusz Wrzosek – Said Kasongo

GALA W DALLAS
Dużą niespodziankę dla fanów pięściarstwa przygotowała telewizja TVP Sport w nocy z soboty na niedzielę. Jej telewidzowie będą mieli niebywałą przyjemność śledzić w akcji jednego z najlepszych współczesnych pięściarzy, Errola Spence’a Jr. Amerykanin zmierzy się z niesprawdzonym Meksykaninem Carlosem Ocampo i choć musi uważać, to powinien odnieść pewne zwycięstwo. Wydaje się, że każdy element bokserskiego rzemiosła działa na jego korzyść. Ale i tak warto ten pojedynek zobaczyć – śledzenie Errola w akcji to prawdziwa przyjemność.

W Dallas rewelacyjnie zapowiada się również undercard.

KARTA WALK GALI W DALLAS
Errol Spence Jr – Carlos Ocampo
Daniel Roman – Moises Flores
Javier Fortuna – Adrian Granados

GALA W NEWCASTLE
Przed początkiem jesieni nie ma już co liczyć na wielkie walki organizowane przez Eddiego Hearna. Nie oznacza to jednak, że w brytyjskim boksie będzie nudno. Już w tę sobotę brytyjski promotor kilka ciekawych pojedynków, w których zobaczymy m.in. Josha Kelly’ego czy Lewina Ritsona. Drugi z nich zmierzy się z Paulem Hylandem Jnr w walce na szczycie angielskiej wagi lekkiej. Równie interesująco powinno być w konfrontacji Gavina MacDonnella z byłym mistrzem świata, Stuartem Hallem. Kibice mogą liczyć na dużą dawką dobrego boksu – aż 4 pojedynki zostały zaplanowane na 12 rund.

KARTA WALK GALI W NEWCASTLE
Josh Kelly – Kris George
Lewis Ritson – Paul Hyland Jnr
Gavin McDonnell – Stuart Hall
Charlie Edwards – Anthony Nelson
Arfan Iqbal – Simon Vallily

pasek2

PIĄTEK – 15 CZERWCA 2018

02:30 Golden Boy Boxing, Indio, USA: MERCITO GESTA – ROBERTO MANZANAREZ na żywo

SOBOTA – 16 CZERWCA 2018

19:00 Gala Boksu, Warszawa, Polska: ANDRZEJ FONFARA – ISMAYL SILLAKH na żywo
*(od 20:00 w Polsat Sport HD, od 23:05 także w Polsat HD)
Polsat Sport HDIpla

20:00 
Gala Boksu, Newcastle, Wielka Brytania: KRIS GEORGE – JOSH KELLY na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 17 CZERWCA 2018

00:30 Z archiwum Boksu: EMILE GRIFFITH – BENNY KID PARET premiera.200
Polsat Sport HDIpla

02:15 Gala Boksu, Dallas, USA: ERROL SPENCE JR. – CARLOS OCAMPO na żywo
*(od 04:05 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

pasek2

About Jakub Zegarowski