Przemysław Babiarz z Telekamerą!

Przemysław Babiarz już po raz drugi zdobył Telekamerę w kategorii komentator sportowy. Nagrodę wręczył mu jego redakcyjny kolega, Maciej Kurzajewski, który sam ma na koncie Złotą Telekamerę. Babiarz z TVP związany jest od 1992, kiedy to zadebiutował na IO w […]

Przemysław Babiarz już po raz drugi zdobył Telekamerę w kategorii komentator sportowy. Nagrodę wręczył mu jego redakcyjny kolega, Maciej Kurzajewski, który sam ma na koncie Złotą Telekamerę.

Babiarz z TVP związany jest od 1992, kiedy to zadebiutował na IO w Barcelonie. Zaliczył też epizod w Wizji Sport. Specjalizuje się w komentowaniu biegów narciarskich, pływania, lekkoatletyki oraz łyżwiarstwa figurowego. Poprzednią Telekamerę zdobył w zeszłym roku. W tegorocznym plebiscycie pokonał drugiego Mateusza Borka z Polsatu. Trzeci był duet Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski z nc+. Oprócz nich nominowani jeszcze byli: Jacek Laskowski (TVP) i Sergiusz Ryczel (nc+). Gala wręczenia nagród odbyła sie w hotelu Sofitel Victoria Warszawa.

Dla dziennikarzy portalu fakt.pl Babiarz po odebraniu nagrody powiedział: – Ta Telekamera tuż przed wylotem do Soczi to dla mnie ogromna radość i przyjemny nadbagaż w podróży (…). Bardzo chciałbym uścisnąć tych wszystkich kochanych moich widzów. Oni często dają mi wyraz swojej sympatii” – relacjonował na gorąco wzruszony dziennikarz.

źr.: własne/fakt.pl

About Piotr Przyborowski

Z zawodu uczeń, z zamiłowania sportowiec. Jeszcze nie dziennikarz, ale może wkrótce? Prywatnie zakochany w piłce nożnej, a w szczególności w Primera División. Z przymusu pisze jednak głównie o koszykówce, którą się dzięki tej pracy ostatecznie zainteresował. Wielbiciel polskich komedii końca poprzedniego wieku. Słucha rocka.