Puchar Anglii: Arsenal – Hull w Orange sport i TSG TV!

W zeszłym tygodniu poznaliśmy zwycięzcę Premier League – tytuł zdobył Manchester City. Teraz czas na kolejne rozstrzygnięcie w angielskim futbolu – w finale FA Cup zmierzą się Arsenal Londyn i Hull City. Na transmisję zapraszamy do Orange sport i TakSięGra […]

W zeszłym tygodniu poznaliśmy zwycięzcę Premier League – tytuł zdobył Manchester City. Teraz czas na kolejne rozstrzygnięcie w angielskim futbolu – w finale FA Cup zmierzą się Arsenal Londyn i Hull City. Na transmisję zapraszamy do Orange sport i TakSięGra TV.

Arsenal  czeka na sukces
Sezon ligowy dla „Kanonierów” zakończył się poniżej oczekiwań. Czwarte miejsce, gwarantujące start w eliminacjach Ligi Mistrzów, nie jest spełnieniem marzeń dla zespołu Arsene Wengera. W sobotę na Wembley nadarzy się okazja, aby wreszcie sięgnąć po jakieś znaczące trofeum. Ostatnim większym sukcesem Arsenalu było właśnie zdobycie pucharu w sezonie 2004/2005. W sumie „The Gunners” dziesięciokrotnie wygrali rozgrywki w FA Cup, począwszy od 1930 roku. Poza tym  siedmiokrotnie przegrywali mecz finałowy.

Hull tylko może
W zupełnie innej sytuacji są piłkarze Hull City, którzy do końca musieli bronić się przed spadkiem do Championship. Ostatecznie zajęli bezpieczną, szesnastą pozycję. „Tygrysy” przed sobotnim meczem są w wygodnej sytuacji. Oni tylko mogą, to Arsenal musi. Już sam występ w finale jest największym sukcesem w historii klubu, dlatego drużyna Steve’a Brucea zrealizowała swój cel.

Kto w bramce Kanonierów?
Warto jeszcze przypomnieć sobie spotkania obu drużyn w minionym już sezonie Premier League. 4 grudnia 2013 na Emirates Stadium gospodarze wygrali  2:0  po bramkach Bendtnera i Oezila. W wiosennym rewanżu „Kanonierzy” wygrali 3:0 – dwa gole zdobył Lukas Podolski, jednego Aaron Ramsey. Jak będzie tym razem? Polscy kibice z kolei zadają sobie pytanie, kto wystąpi w bramce Arsenalu  – Wojciech Szczęsny, który ostatnio otrzymał  Złotą Rękawicę, czy Łukasz Fabiański, który cały sezon pracował na sukces w FA Cup?

górny pasek

SOBOTA – 23 MAJA 2014

16:15 FA Cup – FINAŁ: STUDIO na żywo
Orange Sport

pasek
17:55
FA Cup – FINAŁ: ARSENAL FC – HULL CITY FC na żywo
Orange Sport
TSG TV
Komentarz w Orange sport: Marcin Grzywacz – Andrzej Strejlau
Komentarz w TSG TV: Konrad Marzec – Mateusz Burzec
górny pasek

About Grzegorz Rekiel