Puchar Świata w Tomaszowie Mazowieckim na antenie TVP Sport

Po 19 latach nieobecności Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim powraca do Polski. Najlepsi zawodnicy rywalizować będą od piątku do niedzieli. Transmisję przeprowadzi TVP Sport. W Tomaszowie Mazowieckim pojawi się 238 sportowców z 27 krajów. Polskę reprezentować będzie 16-osobowa kadra. Na […]

Po 19 latach nieobecności Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim powraca do Polski. Najlepsi zawodnicy rywalizować będą od piątku do niedzieli. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

W Tomaszowie Mazowieckim pojawi się 238 sportowców z 27 krajów. Polskę reprezentować będzie 16-osobowa kadra. Na lodowej arenie zaprezentuje się m.in. Zbigniew Bródka, który po ubiegłym sezonie zastanawiał się nad zakończeniem kariery. Jedną z przesłanek, dla których porzucił myśl o zwieńczeniu sportowej przygody z łyżwami, była organizacja Pucharu Świata w Polsce. W rozegranych dotąd zawodach w Japonii Bródka zajmował miejsca pod koniec drugiej dziesiątki. Tym samym Polak pozostał w grupie A na dystansie 1500 metrów. Oznacza to, że będzie startował w tak zwanej łyżwiarskiej elicie.

Oprócz Zbigniewa Bródki w grupie A znajdują się również inni reprezentanci naszego kraju. W biegu na 500 metrów wystartuje Artur Waś, a w rywalizacji na 1000 i 1500 metrów udział weźmie Natalia Czerwonka, która w tym sezonie zajęła już 7. miejsce. Na tafli zobaczymy też m.in. Karolinę Bosiek, dla której będzie to domowy start. Oprócz niej do KS Pilica Tomaszów Mazowiecki należą jeszcze Karolina Gąsecka oraz Damian Żurek. Oni również powalczą o jak najlepszą lokatę.

Największe nadzieje na dobry wynik możemy wiązać z rywalizacją sprinterską. Oprócz Artura Wasia, równą dyspozycję prezentuje także Kaja Ziomek. Podczas zawodów w Japonii, rozpoczynających sezon 2018/2019, wygrała  rywalizację w grupie B. Dzięki zwycięstwu, w drugich zawodach zaprezentowała się już w elicie. Zajęła tam szesnastą pozycję. Niestety przez zbyt małą liczbę punktów, w Polsce znowu rywalizować będzie w niższej grupie.

Oprócz reprezentantów Polski, w Tomaszowie Mazowieckim zobaczymy także światową czołówkę łyżwiarstwa szybkiego. Będziemy mogli podziwiać Mistrzów Olimpijskich z Pjongczang. Do Polski przyjadą Irene Wust, Nana Takagi, Ted-Jan Bloem, Havard Lorentzen i Esmee Viser. Pojawią się także aktualni rekordziści świata: Paweł Kuliżnikow, Martina Sablikowa oraz Denis Juskow.

PIĄTEK – 7 GRUDNIA 2018

13:30 Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: WYŚCIGI NA 500 M KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

14:35 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: STUDIO na żywo
*(również o 15:30, 16:35 i 17:25)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

14:55 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: WYŚCIG NA 1000 M KOBIET na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

15:50 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: WYŚCIG DRUŻYNOWY MĘŻCZYZN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

16:50 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: WYŚCIG DRUŻYNOWY KOBIET na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:40 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: WYŚCIG NA 1000 M MĘŻCZYZN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 8 GRUDNIA 2018

13:35 Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: WYŚCIGI NA 500 M KOBIET na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

14:25 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

14:40 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: WYŚCIG NA 1500 M MĘŻCZYZN na żywo
TVP Sport HD
sport.tvp.pl

NIEDZIELA – 9 GRUDNIA 2018

12:45 Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: SPRINT DRUŻYNOWY KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

13:40 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

14:00 
Puchar Świata, Tomaszów Mazowiecki: WYŚCIG NA 5000 M KOBIET na żywo
TVP Sport HD
sport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk