Valdez – Quigg o miano króla wagi piórkowej. Poza tym FEN 20 i DSF Kickboxing Chellenge. Weekend ze sportami walki w Polsacie Sport i Canal+ Sport 2!

Przed nami kolejny weekend ze sportami walki. Tym razem atrakcji może nie będzie tak będzie dużo, jak tydzień temu, ale wcale nie oznacza to, że nie zaświadczymy emocji! GALA W CARSON (BOKS) Rewelacyjny pojedynek czeka na fanów boksu zawodowego, którzy […]

Przed nami kolejny weekend ze sportami walki. Tym razem atrakcji może nie będzie tak będzie dużo, jak tydzień temu, ale wcale nie oznacza to, że nie zaświadczymy emocji!

GALA W CARSON (BOKS)
Rewelacyjny pojedynek czeka na fanów boksu zawodowego, którzy zdecydują się na zarwanie nocki z soboty na niedzielę. O pas wagi piórkowej zmierzą się Oscar Valdez i Scott Quigg. Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że jest to pojedynek dwóch najlepszych pięściarzy tej dywizji wagowej w tym momencie. Faworytem pojedynku jest niepokonany Meksykanin Valdez. Ogląda się go w akcji rewelacyjnie, jest szybki, znakomicie wyszkolony technicznie, posiada mocne uderzenie, którym w każdej chwili może znokautować każdego rywala. Ma jednak odrobinę problemów w defensywie, której do doskonałości trochę brakuje. Spróbuje to wykorzystać Brytyjczyk Scott Quigg, który legitymuje się bilansem 34-1-2. Jedynej porażki zaznał w lutym 2016 roku, kiedy to przez niejednogłośną decyzję sędziów pokonał go Carl Frampton. Po tej feralnej walce stoczył trzy pojedynki, każdy z nich łatwo wygrywając. Urodzony w Bury zawodnik tym razem będzie musiał wznieść się na wyżyny umiejętności. Będzie musiał zawalczyć perfekcyjnie, kapitalnie w obronie, skutecznie w ataku, nie tracąc koncentracji ani na moment. Przed nim bardzo trudne zadanie, ale wykonalne. Tak doskonałych techników nigdy nie można skreślać.

Na undercardzie gali również znajdziemy kilka wartych uwagi pojedynków. Szczególnie fascynująco zapowiada się walka dwóch niepokonanych junior piórkowych Andy’ego Vencesa i Ericka de Leona. W Carson będziemy mogli również obserwować Alexa Saucedo czy Mike’a Reeda.

KARTA WALK W CARSON
Oscar Valdez – Scott Quigg
Andy Vences – Erick de Leon
Mike Reed – Arnold Barboza Jr
Alex Saucedo – Abner Lopez

FEN 20 (MMA+K-1)
Swoje emocje przeżyją w ten weekend również fani MMA. Podczas gali FEN 20 zobaczą sześć walk w ich ukochanej formule. Niedzielnych kibiców najbardziej powinno zainteresować starcie Tymoteusza Świątka z Pawłem „Trybsonem” Trybałą. Gwiazda programu „Warshaw Shore” zadebiutuje tym samym w drugiej największej organizacji MMA w Polsce. Jego szanse na zwycięstwo nie są jednak duże, bowiem „Omen” jest świetnym, walecznym zawodnikiem, który na pewno nie zlekceważy mniej doświadczonego przeciwnika. Jako główne starcie karty mieszanych sportów walki obejrzymy walkę Mariana Ziółkowskiego z Mateuszem Rębeckim. Zdecydowanie bardziej doświadczonym wojownikiem jest Ziółkowski, ale Rębecki już nieraz pokazał, że stać na bardzo dużo. Poza tym w ringu zaprezentują się m.in. Krzysztof Kułak, Kamil Łebkowski czy Marcin Naruszczka. Powinno być bardzo ciekawie.

Na warszawskim Torwarze zobaczymy jeszcze cztery walki w formule K-1, których stawką będzie pas organizacji FEN. W walce wieczoru Stanisław Zaniewski podejmie Radosława Paczuskiego. Faworyta wskazać nie sposób.

KARTA WALK FEN 20
Walki MMA:
Marian Ziółkowski – Mateusz Rębecki
Marcin Naruszczka – Bartosz Leśko
Kamil Łebkowski – Daniel Torres
Krzysztof Kułak – Michał Tarabańka
Tymoteusz Świątek – Paweł Trybała
Andrzej Grzebyk – Anatolij Litwinow

Walki K-1:
Stanisław Zaniewski – Radosław Paczuski
Artur Bizewski – Arkadiusz Wrzosek
Marcin Szreder – Rafał Korczak
Adrian Błeszyński – Alan Kwieciński

DSF KICKBOXING CHALLENGE – TWIERDZA (K-1)
Trzeba przyznać, że w ostatnich miesiącach organizacja K-1 DSF Kickboxing Chalennge rośnie w siłę. Włodarze federacji są w stanie ściągać do siebie coraz lepszych zawodników, którzy nie mają większych problemów z wyprzedaniem hal w mniejszych miastach. Takim wojownikiem jest na pewno gwiazda KSW Piotr Strus, który 9 marca zadebiutuje dla DSF Kickboxing Challenge – Twierdza w Nowym Dworze Mazowieckim. Jego przeciwnikiem będzie znakomity Kameruńczyk Brice Kombou. Oczywiście, to Strus jest zdecydowanym faworytem, ale musi uważać, bowiem gość z Afryki jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, co spróbuje pokazać w piątek. Oprócz tego zobaczymy 9 innych pojedynków. Szkoda, że polskim kibicom nie zaprezentuje się Łukasz Wichowski, który długo przygotowywał się do starcia z rewelacyjnym Francuzem Yohanem Lidonem. Kilka dni przed galą naderwał jednak piszczelowe więzadło boczne i musiał wycofać się z pojedynku.

KARTA WALK:
Piotr Strus – Brice Kombou
Jan Lodzik – Murat Azerbijew
Rafał Dudek – Żora Akopjan
Siergiej Braun – Yohan Lidon
Dawid Mirkowski – Janis Ljaszenko
Jarosław Zawodni – Karen Tumasjan
Marcin Mazurkiewicz – Wojciech Kosowski

TURNIEJ MISTRZÓW – K-1 PÓŁFINAŁY:
Michał Polak – Andriej Bruhl
Orfan Sananzade – Jurij Żukowskij

FINAŁ TURNIEJU MISTRZÓW 
Polak/Bruhl – Sananzade/Żukowskij

PIĄTEK – 9 MARCA 2018

19:30 DSF Kickboxing Challenge – Twierdza: PIOTR STRUS – BRICE KOMBOU na żywo

Studio: Paulina Bojarska
Reporter: Michał Łopaciński
Komentarz: Edward Durda

SOBOTA – 10 MARCA 2018

19:00 Fight Exclusive Night 20: STANISŁAW ZANIEWSKI – RADOSŁAW PACZUSKI na żywo
*(od 20:00 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 11 MARCA 2018

02:00 Gala Boksu, Carson, USA: OSCAR VALDEZ JR. – SCOTT QUIGG  na żywo
Polsat Sport HD
Ipla

About Jakub Zegarowski