Rosyjskie wyjazdy Trefla i Skry. Rewanżowe mecze 1/4 finału siatkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń w nc+

Skra Bełchatów i Trefl Gdańsk walczą w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. O awans bić będą się w Rosji. Po pierwszych meczach zdecydowanie bliżej awansu są Mistrzowie Polski. Transmisje w nc+. Już we wtorek swój mecz rewanżowy w ćwierćfinale rozegra Trefl Gdańsk. […]

Skra Bełchatów i Trefl Gdańsk walczą w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. O awans bić będą się w Rosji. Po pierwszych meczach zdecydowanie bliżej awansu są Mistrzowie Polski. Transmisje w nc+.

Już we wtorek swój mecz rewanżowy w ćwierćfinale rozegra Trefl Gdańsk. Ekipa Andrei Anastasiego zagrała bardzo dobre pierwsze spotkanie z faworyzowanym Zenitem Kazań. Obrońcy tytuły potrzebowali pięciu setów, aby uporać się z brązowymi medalistami Mistrzostw Polski sprzed roku. Spotkanie było bardzo wyrównane, na co wskazują wyniki poszczególnych setów – tylko w pierwszej partii różnica wyniosła więcej niż 2 punkty. Rywalizacja w Trójmieście pokazała, że Mistrzowie Rosji wcale nie będą mieli łatwej przeprawy, jak to początkowo zapowiadano. Z kolei Trefl słabszej formy z rozgrywek PlusLigi nie przenosi na parkiety Ligi Mistrzów, w której spisuje się zdecydowanie lepiej. Gdańszczanie do rewanżu znów przystąpią z drugiego planu, ale w ubiegłym tygodniu udowodnili, że są w stanie powalczyć z Zenitem o awans do półfinału.

Dzień później swój mecz rozegra PGE Skra Bełchatów, która zmierzy się z Zenitem Sankt Petersburg. Sytuacja przed pierwszym meczem była bardziej wyrównana niż w pierwszej polsko-rosyjskiej parze. Nieznacznym faworytem byli jednak Rosjanie, którzy zdecydowanie lepiej spisywali się od Mistrzów Polski w rozgrywkach fazy grupowej. Zenit, który bez porażki skończył poprzednią fazę rozgrywek, w Bełchatowie wygrał tylko jedną partię, bardzo wysoko 25:13. Był to drugi set, który mógł zwiastować prostą drogę Rosjan po zwycięstwo. Tego jednak nie osiągnęli, ponieważ Skra wróciła do zdecydowanie lepszej gry z pierwszego seta i wygrała trzecią oraz czwartą odsłonę. Bardzo korzystny wynik z Bełchatowa to właśnie zawodników Roberto Piazzy stawia w roli faworytów do awansu przed rewanżowym starciem w Petersburgu.

Ciekawie było też w dwóch pozostałych parach. Włoskie drużyny – Cucine Lube CivitanovaSir Colussi Sicoma Perugia wygrały swoje mecze, ale jednak nie poszło tak gładko, jak można było się spodziewać. Cucine grało w Moskwie z Dinamo i pierwszego seta wygrało do 10. Później jednak tak łatwo nie było. Rosjanie wygrali dwie kolejne partie, ale ekipa z Civitanovy ostatecznie nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. Podobny przebieg – choć bez takich różnic punktowych – miało starcie we Francji. Chaumont VB postawiło twarde warunki Perugii i spokojnie mogło myśleć o wygranej. Podobnie jak Dinamo, prowadzili 2:1, a tie-break zakończył się grą na przewagi i wygraną Włochów 16:14.

Wśród kobiet wydaje się, że sprawa awansu otwarta jest tylko w jednej parze. Dinamo Moskwa zagrało bardzo dobre spotkanie w starciu z Vakifbankiem Stambuł. Dla Turczynek była to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach. Wygranie dwóch setów w stolicy Rosji postawiło Vakifbank w niezłej sytuacji przed rewanżem przed własną publicznością. Wygrana da im awans – przy 3:0 lub 3:1 – albo doprowadzenie w najgorszym wypadku do „złotego seta” – przy 3:2. Prosta kalkulacja jest taka, że Dinamo – mimo wygranej u siebie – w Stambule musi wygrać trzy sety, aby awansować. Gładkie zwycięstwo 3:0 we Włoszech odniosło Eczacibasi Stambuł, które pokonało Imoco Volley Conegliano. Natomiast czterech setów do wygranej potrzebowały siatkarki Fenerbahce StambułSavino Del Bene Scandicci oraz Igor Gorgonzola NovaraAllianz MTV Stuttgart. Obie ekipy ze Stambułu oraz Włoszki wygrały swoje mecze na wyjazdach.

WTOREK – 19 MARCA 2019

14:55 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: ECZACIBASI VITRA STAMBUŁ – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO na żywo


16:55 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: ZENIT KAZAŃ – TREFL GDAŃSK na żywo
CANAL+ Sport HD

17:55 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: FENERBAHCE OPET STAMBUŁ – SAVINO DEL BENE SCANDICCI na żywo

ŚRODA – 20 MARCA 2019

16:55 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: VAKIFBANK STAMBUŁ – DINAMO MOSKWA na żywo


17:25 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: ZENIT SANKT PETERSBURG – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: SIR COLUSSI SICOMA PERUGIA – CHAUMONT VB na żywo
CANAL+ Sport HD

CZWARTEK – 21 MARCA 2019

20:25 Liga Mistrzyń CEV – 1/4 finału: IGOR GORGONZOLA NOVARA – ALLIANZ MTV STUTTGART na żywo


20:25 Liga Mistrzów CEV – 1/4 finału: CUCINE LUBE CIVITANOVA – DINAMO MOSKWA na żywo
CANAL+ Sport HD

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)