Runda dywizyjna National Football League w Eleven Sports 3

W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną cztery mecze rundy dywizyjnej NFL. Dla części drużyn będzie to szansa do rewanżu za porażkę w rundzie zasadniczej. Kto awansuje do Finałów Konferencji? Na początek tej fazy czeka nas „ptasi” pojedynek: Philadeplhia Eagles zmierzą się […]

W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną cztery mecze rundy dywizyjnej NFL. Dla części drużyn będzie to szansa do rewanżu za porażkę w rundzie zasadniczej. Kto awansuje do Finałów Konferencji?

Na początek tej fazy czeka nas „ptasi” pojedynek: Philadeplhia Eagles zmierzą się z Atlanta Falcons. Nie możemy się tutaj przywiązywać do rozstawienia. „Orły” okazały się najlepsze w konferencji NFC, a „Sokoły” wyszły z najniższym, szóstym numerem. Zespół z Atlanty jednak miał dobry bilans jak na 6. pozycję w konferencji – 10:6. Filadelfia wygrała o trzy mecze więcej. Wysokie zwycięstwo w poprzedniej rundzie pokazało, że Falcons będą naprawdę mocni w play-offach. Chociaż wydawało się, że po ubiegłorocznym wypuszczeniu z rąk Mistrzostwa NFL, w Atlancie trochę poczekają na sukcesy. Z kolei dla Eagles jest to pierwszy mecz fazy pucharowej od czterech lat. Na zwycięstwo w niej czekają znacznie dłużej, bo sezonu 2008. I wcale nie jest powiedziane, że w sobotę tę serię zakończą.

Bardzo dobry sezon zasadniczy mają za sobą Pittsburgh Steelers, którzy tylko 3-krotnie doznali porażki. Jedna z nich zdarzył im się w spotkaniu z Jacksonville Jaguars. Nie dość, że na Heinz Field to jeszcze bardzo wysoka – 9:30. Czy można sobie wymarzyć lepszą szansę na rewanż niż półfinał Konferencji? Steelers walczą czwarty raz z rzędu w play-offach. Przed rokiem wysoko przegrali w finale Konferencji z Patriots i również z nimi chcieliby wyrównać rachunki. Z kolei Jaguars nie bez problemów, po nudnym meczu, wyeliminowali Buffalo Bills z dalszej części postseason. Zespół z Jacksonville był triumfatorem jednej z dwóch najsłabszych dywizji, gdzie do pierwszego miejsca wystarczył bilans 10:6. Jeżeli chcą sprawić niespodziankę w Pittsburghu, muszą być w zdecydowanie lepszej formie niż przed tygodniem.

Na deser czeka nas chyba najciekawiej zapowiadający się pojedynek tej rundy pomiędzy Minnesota VikingsNew Orleans Saints. Gospodarze w rundzie zasadniczej mogli pochwalić się wspólnie z trzema innymi drużynami najlepszym bilansem ligi – 13:3. Wszystko rozpoczęło się w Minneapolis właśnie od pojedynku z zespołem z Nowego Orleanu. „Wikingowie” pokonali „Świętych” 29:19 i z pewnością chcą powtórzyć ten wynik w niedzielę. Tym bardziej, że Saints grają dość nierówno. Wygraną w dywizji zawdzięczają dobremu środkowi sezonu. Początek i końcówka do najlepszych nie należały. Przed tygodniem dali kapitalne widowisko wspólnie z Carolina Panthers. Teraz liczymy przynajmniej na powtórkę. Po drugiej stronie stanie jednak rywal jeszcze silniejszy niż ten z Charlotte.

pasek2

SOBOTA – 13 STYCZNIA 2018

22:35 NFL – runda dywizyjna: PHILADELPHIA EAGLES – ATLANTA FALCONS na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 14 STYCZNIA 2018

19:05 NFL – runda dywizyjna: PITTSBURGH STEELERS – JACKSONVILLE JAGUARS na żywo
Ipla

22:40 NFL – runda dywizyjna: MINNESOTA VIKINGS – NEW ORLEANS SAINTS na żywo
Ipla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)