Saneczkarski Puchar Świata w Eurosporcie

Po inauguracji na torze w Igls saneczkarski Puchar Świata przenosi się do Niemiec. Zawody w Altenbergu pokaże Eurosport. Nie było niespodzianką to, że rywalizację inaugurującą sezon 2020/2021 zdominowali Niemcy. O ile u panów na pełnym dystansie Felix Loch wyprzedził swojego […]

Po inauguracji na torze w Igls saneczkarski Puchar Świata przenosi się do Niemiec. Zawody w Altenbergu pokaże Eurosport.

Nie było niespodzianką to, że rywalizację inaugurującą sezon 2020/2021 zdominowali Niemcy. O ile u panów na pełnym dystansie Felix Loch wyprzedził swojego rodaka Johannesa Ludwiga (podium uzupełnił Włoch Dominik Fischnaller), ale w sprincie na „pudle” stanęli obok niego dwaj reprezentanci gospodarzy, David Gleirscher i Jonas Müller, o tyle u pań w obu konkurencjach jedynek podium było pokryte czerwienią, czernią i złotem za sprawą Julii Taubitz, Natalie Geisenberger i Dajany Eitberger. Niemcy wygrali też rywalizację sztafet, jednak w dwójkach zdobyli tylko jedno miejsce na podium – Toni Eggert i Sascha Benecken byli trzeci za dwiema parami austriackimi, spośród których Thomas Steu i Lorenz Koller wygrali zarówno na pełnym dystansie, jak i w sprincie, wyprzedzając w drugiej konkurencji Łotyszy i Włochów.

Jedynym naszym reprezentantem, który zaprezentował się w Pucharze Świata w Igls był Mateusz Sochowicz – po upadku w trakcie drugiego ślizgu zajął ostatnie, 32. miejsce w męskich jedynkach. Pozostali startujący na torze pod Innsbruckiem Polacy – Kacper Tarnawski i Natalia Jamróz – nie wywalczyli sobie prawa startu, zajmując w Pucharze Narodów odpowiednio 22. i 21. miejsce, natomiast nasza eksportowa dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski nie została wpuszczona do Austrii ze względu na wyniki testu na koronawirusa. Chmielewski i Kowalewski wystąpią jednak już w Altenbergu, wznawiając przygotowania do docelowej imprezy sezonu, mistrzostw świata w Königssee.

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.