Świąteczne granie we Włoszech. Transmisje w Polsacie i nSport+

Mimo okresu świąteczno-noworocznego, tempa nie zwalniają rozgrywki siatkarskie we Włoszech. Jeszcze w 2018 roku rozegrane zostaną dwie kolejki zarówno męskiej, jak i kobiecej ligi. Transmisje w Polsacie i nSport+. nSport+ w najbliższych dniach pokaże dwa pojedynki Pomi Casalmaggiore. W zespole gospodyń zobaczymy […]

Mimo okresu świąteczno-noworocznego, tempa nie zwalniają rozgrywki siatkarskie we Włoszech. Jeszcze w 2018 roku rozegrane zostaną dwie kolejki zarówno męskiej, jak i kobiecej ligi. Transmisje w Polsacie i nSport+.

nSport+ w najbliższych dniach pokaże dwa pojedynki Pomi Casalmaggiore. W zespole gospodyń zobaczymy Agnieszkę Kąkolewską. Polska środkowa zagrała w dziesięciu pojedynkach ligowych. Dobra postawa daje jej aktualnie tytuł czwartej najlepiej punktującej zawodniczki w lidze na tej pozycji. W najbliższej kolejce liczymy na kolejny dobry występ Polki, która pomoże Pomi w poprawie dorobku punktowego. Z dotychczas zdobytymi 20 punktami ekipa z Casalmaggiore zajmuje 5. miejsce. W środę czeka ich starcie z Unet E-Work Busto Arsizio, które aktualnie zajmuje 3 pozycję. W miniony weekend siatkarki z Busto Arsizio przegrały z Igor Gorgonzola Novara, czyli kolejnym rywali Pomi, z którym zmierzy się w sobotę. Jest to lider Serie A1, który pozostaje niepokonany, choć zdarzało się gubić punkty.

W środę Polsat Sport News pokaże dwa spotkania 14. kolejki męskich rozgrywek we Włoszech. Będą to pierwsze pojedynki rundy rewanżowej. Zaczniemy od starcia sąsiadów w tabeli: Calzedonia Verona podejmie Vero Volley Monza. Po pierwszej serii gier lepiej spisują się goście, którzy z 20 punktami na koncie zajmują 6. miejsce. Tuż za ich plecami są gospodarze, którzy uzbierali 2 „oczka” mniej. W pierwszym meczu tych zespołów górą była Calzedonia 3:1. W drugim środowym pojedynku faworyt jest tylko jeden. Top Volley Latina zajmujące 10. pozycję podejmie we własnej hali lidera – Sir Safety Conad Perugia. Każdy inny wynik niż wygrana drużyny Wilfredo Leona będzie niespodzianką. Ekipy z Werony i Perugii zobaczymy także w niedzielę, 30 grudnia w bezpośrednim starciu. Równocześnie Polsat Sport Extra pokaże pojedynek Consar Ravenna – Cucine Lube Civitanova. Sytuacja analogiczna jak w drugim środowym starciu. Zdecydowanym faworytem są goście, którzy plasują się na 3. miejscu w tabeli i mają 15 punktów przewagi nas rywalami. W pierwszym meczu w trzech setach wygrało Cucine.

ŚRODA – 26 GRUDNIA 2018

16:00 Serie A1 – 14. kolejka: CALZEDONIA VERONA – VERO VOLLEY MONZA na żywo
Ipla

18:00 
Serie A1 – 14. kolejka: TOP VOLLEY LATINA – SIR SAFETY CONAD PERUGIA na żywo
Ipla

18:25 Serie A1 – 12. kolejka: POMI CASALMAGGIORE – UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO na żywo

Komentarz: Żelisław Żyżyński – Dorota Świeniewicz

SOBOTA – 29 GRUDNIA 2018

20:25 Serie A1 – 13. kolejka: IGOR GORGONZOLA NOVARA – POMI CASALMAGGIORE na żywo

NIEDZIELA – 30 GRUDNIA 2018

18:00 Serie A1 – 15. kolejka: CONSAR RAVENNA – CUCINE LUBE CIVITANOVA na żywo
Ipla

18:00 Serie A1 – 15. kolejka: SIR SAFETY CONAD PERUGIA – CALZEDONIA VERONA na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)