Tour de Ski w Oberstdorfie na antenie Eurosportu 1

Tour de Ski przenosi się ze Szwajcarii do Niemiec. Po zawodach w Lenzerheide zawodniczki i zawodnicy wezmą udział w podwójnej rywalizacji w Oberstdorfie. Transmisje przeprowadzi Eurosport 1.  Liderką rywalizacji pań jest Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka wygrała bieg na 10 km […]

Tour de Ski przenosi się ze Szwajcarii do Niemiec. Po zawodach w Lenzerheide zawodniczki i zawodnicy wezmą udział w podwójnej rywalizacji w Oberstdorfie. Transmisje przeprowadzi Eurosport 1. 

Liderką rywalizacji pań jest Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka wygrała bieg na 10 km klasykiem w Lenzerheide. Pierwszą liderką po zmaganiach sprinterskich okazała się nieoczekiwanie Laurien van der Graaff. Szwajcarka przysporzyła wiele radości licznej publiczności. Z kolei w biegu na dochodzenie mężczyzn na 15 km triumfował Dario Cologna. Było to pierwsze zwycięstwo Szwajcara na własnej ziemi. Tym samym wyszedł na prowadzenie w tourze. Ma on 22,6 sekundy przewagi nad Siergiejem Ustiugowem. Trzecią pozycję zajmuje Aleksander Bolszunow.

W Oberstdorfie rywalizacja potrwa dwa dni. Na początek, we środę odbędą się sprinty stylem klasycznym. Dzień poźniej rozegrane zostaną biegi masowe stylem dowolnym. 15 km pobiegną panowie, 10 km panie. Po zakończeniu niemieckich zmagań, pozostaną już tylko starty we włoskim Val di Fiemme.

pasek2

ŚRODA – 3 STYCZNIA 2018

15:30 Tour de Ski, Oberstdorf, Niemcy:  SPRINT KOBIET I MĘŻCZYZN STYLEM KLASYCZNYM na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

CZWARTEK – 4 STYCZNIA 2018

09:30 Tour de Ski, Oberstdorf, Niemcy:  STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

10:15 Tour de Ski, Oberstdorf, Niemcy:  10 KM KOBIET STYLEM DOWOLNYM na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:00 Tour de Ski, Oberstdorf, Niemcy:  15 KM MĘŻCZYZN STYLEM DOWOLNYM na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk