Trzęsienie ziemi w Canal+! Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski odchodzą ze stacji!

Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski, czyli jedni z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w Polsce, odchodzą z Canal+! Po utracie kolejnych rozgrywek – Ligi Mistrzów i Ligi Europy – stacja żegna się z dwoma znakomitymi dziennikarzami. O odejściu Tomasz Smokowskiego jako […]

Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski, czyli jedni z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w Polsce, odchodzą z Canal+! Po utracie kolejnych rozgrywek – Ligi Mistrzów i Ligi Europy – stacja żegna się z dwoma znakomitymi dziennikarzami.

O odejściu Tomasz Smokowskiego jako pierwszy poinformował Marek Wawrzynowski na łamach portalu SportoweFakty. Według tych informacji główny prowadzący magazyn „Liga+ Extra” 23-letnią przygodę z Canal+ zakończy po rundzie jesiennej LOTTO Ekstraklasy, o czym poinformował w wewnątrzredakcyjnym liście pożegnalnym. Smokowski zaznaczył, że na decyzje nie miała wpływu obecna sytuacja na rynku praw telewizyjnych. Dziennikarz ma zamiar zrealizować własny projekt, który będziemy mogli śledzić najprawdopodobniej na platformie YouTube. Według informacji SportowychFaktów, Canal+ nie zgodziło się na to, aby Smokowski jednocześnie realizował własny projekt oraz pracował jako dziennikarz stacji.

Tomasz Smokowski pracował w Canal+ od początku istnienia stacji. W latach 2011-2014 był dyrektorem działu sportowego nc+. Z posady zrezygnował, aby w pełni skupić się na pracy dziennikarskiej. Smokowskiego w Canal+ mogliśmy usłyszeć podczas spotkań LOTTO Ekstraklasy, Ligue 1, europejskich pucharów, a także spotkań tenisowych.

To jednak nie koniec sensacyjnych informacji. Późnym popołudniem portal Wirtualne Media poinformował, że oprócz Smokowskiego z Canal+ odejdzie drugi główny prowadzący „Ligę+ Extra” – Andrzej Twarowski, który pracę w stacji rozpoczął w 1996 roku. Wcześniej natomiast był dziennikarzem „Expressu Wieczornego” oraz „Gazety Wyborczej”, a także radiowej Trójki. Według informacji Wirtualnych Mediów, Twarowski ma dołączyć do Smokowskiego w przedsięwzięciu internetowym. Andrzeja Twarowskiego w Canal+ mogliśmy usłyszeć przede wszystkim podczas rozgrywek angielskiej Premier League oraz w europejskich pucharach.

Informację o odejściu obu dziennikarzy potwierdziła Paulina Smaszcz-Kurzajewska – dyrektor ds. komunikacji i PR nc+.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra i lajfy.com, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)