Tydzień w Lekkoatletyką w polskiej TV

Mimo, że trwa mundial to fani królowej sportu na pewno nie będą na straconej pozycji. Już od najbliższego czwartku aż do poniedziałku, czekają nas codzienne transmisje. Wśród transmisji znajdą się relacje z Mistrzostw Europy U18, Diamentowej Ligi, Festiwalu Rzutów Kamili […]

Mimo, że trwa mundial to fani królowej sportu na pewno nie będą na straconej pozycji. Już od najbliższego czwartku aż do poniedziałku, czekają nas codzienne transmisje. Wśród transmisji znajdą się relacje z Mistrzostw Europy U18, Diamentowej Ligi, Festiwalu Rzutów Kamili Skolimowskiej oraz mityngu European Athletic. Transmisje w kanałach Eurosportu, Polsatu Sport oraz TVP Sport HD. 

Pierwszą tegoroczną imprezą gdzie nasi lekkoatleci wystąpią w koszulkach z orłem na piersi, będą Mistrzostwa Europy U18. Europejski czempionat w tej kategorii wiekowej jest organizowany po raz drugi. Przed dwoma laty młodzi lekkoatleci rywalizowali w stolicy Gruzji, teraz przyjdzie czas na rywalizację w Węgierskim Gyor. Przed dwoma latami cieszyliśmy się z 5 medali (1 złotego, 2 srebrnych, 2 brązowych). To nam dało 12 miejsce w klasyfikacji medalowej. Teraz oczywiście chcemy poprawić ten rezultat. Do Gyor, Polski Związek Lekkoatletyki wysyła 48 zawodników i 17 osobowy skład obsługi. Największe nadzieje wiążemy z występem Pii Skrzyszowskiej, która w sezonie halowym zaimponowała formą bijąc rekordy Polski Ewy Swobody w sprincie na 60 metrów. Oprócz tego bacznie trzeba patrzeć na występ naszych sztafet, które zawsze mogą sprawić duża i miła niespodziankę.

Karuzela Diamentowej Ligi idzie dalej. Po mityngu w Paryżu najlepsi lekkoatleci przenoszą się na rywalizację do Lozanny w Szwajcarii. Tam czeka nas dalsza rywalizacja o miejsce w mityngach finałowych oraz co ważniejsze minima na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie. Mityng w Szwajcarii rozgrywany jest od 1977 roku i cieszy się dość dużą popularnością u sportowców. Jednak nasi sportowcy wolą przygotowywać się we własnych zakresie, dlatego w Lozannie zobaczymy skromną delegację z naszego kraju. Swój udział na dzień dzisiejszy potwierdzili: Marcelina Witek (rzut oszczepem) oraz Michał Haratyk (pchnięcie kulą). Dodatkowo zobaczyć będziemy mogli naszą żeńską sztafeta 4x100m. Jednak ich rywalizacja nie będzie zaliczana do klasyfikacji generalnej w walce o diamenty i wielki finał. Liczymy natomiast na dobry występ i minimum na ME w Berlinie.

Nikomu, kto interesuje się lekkoatletyką nie trzeba przedstawiać kim, była śp. Kamila Skolimowska. Nasza mistrzyni olimpijska z Sydney 2000 zmarła nieoczekiwania w 2009 r. podczas zgrupowania w Portugalii. Dlatego od 6 lat, zawsze latem organizowany jest Festiwal Rzutów. Cetniewo jest kolebką naszych zawodników specjalizujących się w rzutach i pchnięciach, dlatego właśnie padło na to miejsce. Podczas jednodniowych zawodów, zobaczymy wszystkich naszych najlepszych zawodników. Nad polskie może przyjadą: Anita Włodarczyk, Malwina Kopron, Joanna Fiodorow, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Paulina Guba, Klaudia Kardasz, Marcin Krukowski, Marcelina Witek, Maria Andrejczyk oraz Piotr Małachowski.

pasek2

CZWARTEK – 5 LIPCA 2018

10:00 Mistrzostwa Europy U18, Győr, Węgry: SESJA PORANNA – DZIEŃ 1 na żywo
Eurosport PlayerIpla

17:30 
Mistrzostwa Europy U18, Győr, Węgry: SESJA WIECZORNA – DZIEŃ 1 na żywo
Eurosport PlayerIpla

20:00 
Diamentowa Liga, Lozanna, Szwajcaria: MITYNG na żywo
Ipla

PIĄTEK – 6 LIPCA 2018

10:00 Mistrzostwa Europy U18, Győr, Węgry: SESJA PORANNA – DZIEŃ 2 na żywo
Eurosport 1 HD
Ipla

16:00 
Mistrzostwa Europy U18, Győr, Węgry: SESJA WIECZORNA – DZIEŃ 2 na żywo
Eurosport 1 HDIpla

SOBOTA – 7 LIPCA 2018

09:45 Mistrzostwa Europy U18, Győr, Węgry: SESJA PORANNA – DZIEŃ 3 na żywo
Ipla

16:45 
Mistrzostwa Europy U18, Győr, Węgry: SESJA WIECZORNA – DZIEŃ 3 na żywo
Eurosport 1 HDIpla

NIEDZIELA – 8 LIPCA 2018

16:00 Mistrzostwa Europy U18, Győr, Węgry: SESJA WIECZORNA – DZIEŃ 4 na żywo
*(od 17:50 w Eurosport 1 HD)
Eurosport 1 HDIpla

18:10 6. Festiwal Rzutów Kamili Skolimowskiej, Cetniewo: MITYNG na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

PONIEDZIAŁEK – 9 LIPCA 2018

19:30 European Athletics, Lucerna, Szwajcaria: MITYNG na żywo
Eurosport 1 HDIpla
pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam