Weekend z narciarstwem alpejskim w Eurosporcie

Przed nami kolejne emocje związane z Pucharem Świata w narciarstwie alpejskim. Podczas najbliższego weekendu panie rywalizować będą w Crans Montanie, panowie natomiast o punkty powalczą w Kranjskiej Gorze.  W Crans Montanie przeprowadzona zostanie rywalizacja w supergigancie i kombinacji alpejskiej. Na […]

W Crans Montanie przeprowadzona zostanie rywalizacja w supergigancie i kombinacji alpejskiej. Na stoku nie zobaczymy dwóch zawodniczek z czołówki. Do Szwajcarii nie przyjadą Viktoria Rebensburg oraz Mikaela Shiffrin. Obie panie postanowiły skupić się na treningu przed występem w niemieckim Ofterschwang (9-10 marca), podczas którego zaprezentują się w konkurencjach technicznych. Ten start może okazać się bardzo ważny w kontekście walki o zwycięstwo w klasyfikacji slalomu i giganta. W tej pierwszej Shiffrin prowadzi z przewagą 75. punktów nad Petrą Vlhovą. W tabeli giganta natomiast traci 81. punktów do Rebensburg i 49 do Tessy Worley.

Rywalizacja mężczyzn odbędzie się w Kranjskiej Gorze. Rozegrane zostaną dwie konkurencje: gigant i slalom. W klasyfikacji generalnej slalomu na czele znajduje się Marcel Hirscher, który podczas Igrzysk w Pjongczang zdobył dwa złote medale. Jednak nie udało mu się tego dokonać w jego koronnej konkurencji, czyli właśnie w slalomie. Razem ze swoim głównym rywalem, Henrikiem Kristoffersenem nie ukończyli zawodów. Austriak wypadł z trasy już podczas pierwszego przejazdu. Wydawało się, że w takim wypadku prowadzący po pierwszej części rywalizacji Kristoffersen pewnie sięgnie po złoto. On jednak również pogubił się na trasie i ostatecznie nie zdołał uplasować się na pozycji medalowej. Zwyciężył Szwed Andre Myhrer. Cały skład podium był sporą niespodzianką. Srebro zdobył Szwajcar Ramon Zenhaeusern, a po brąz sięgnął Austriak Michael Matt.

pasek2

SOBOTA – 3 MARCA 2018

09:15 Puchar Świata, Kranjska Gora, Słowenia: GIGANT MĘŻCZYZN – I PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

10:30
Puchar Świata, Crans Montana, Szwajcaria: SUPERGIGANT KOBIET na żywo

12:00
Puchar Świata, Kranjska Gora, Słowenia: GIGANT MĘŻCZYZN – I PRZEJAZD na żywo

NIEDZIELA – 4 MARCA 2018

09:15 Puchar Świata, Kranjska Gora, Słowenia: SLALOM MĘŻCZYZN – I PRZEJAZD na żywo

10:30
Puchar Świata, Crans Montana, Szwajcaria: SUPERGIGANT KOBIET DO SUPERKOMBINACJI na żywo

12:00
Puchar Świata, Kranjska Gora, Słowenia: SLALOM MĘŻCZYZN – II PRZEJAZD na żywo

13:30
Puchar Świata, Crans Montana, Szwajcaria: SLALOM KOBIET DO SUPERKOMBINACJI na żywo