Weekend z WWE Royal Rumble 2018 w Extreme Sport Channel

Najbliższy weekend w WWE mijać będzie pod znakiem gali, która otwiera drogę do najważniejszego wydarzenia roku w rozrywce sportowej, drogę do WrestleManii, nadszedł czas na coroczne Royal Rumble. Zanim jednak oczy fanów skierowane zostaną na galę należącą do tzw. wielkiej […]

Najbliższy weekend w WWE mijać będzie pod znakiem gali, która otwiera drogę do najważniejszego wydarzenia roku w rozrywce sportowej, drogę do WrestleManii, nadszedł czas na coroczne Royal Rumble. Zanim jednak oczy fanów skierowane zostaną na galę należącą do tzw. wielkiej czwórki świat zawodowego wrestlingu czekają kolejne emocje związane z tygodniówkami – RAW, SmackDown, NXT oraz podsumowującym Main Event.

Najbliższe RAW poświęcone będzie 25 rocznicy powstania Czerwonego Brandu. Zapowiadane jest ono jako gala wyjątkowa, a więc liczyć można na pojawienie się wielkich gwiazd WWE. Prawdopodobnie podczas RAW pojawi się m. in. Undertaker, który nie był widziany w WWE od momentu porażki z Romanem Reignsem podczas WrestleManii XXXIII, porażki która za zakończyła karierę „Umarłego”. Co jeszcze z tej okazji dla fanów przygotują włodarze RAW?

Zbliżające się RAW to nie tylko podróż w przeszłość przez ostatnie 25 lat gali to także kontynuacja rozwojowych, bieżących spraw. Do walki o pas Mistrza Interkontynentalnego naprzeciwko siebie stanął obecny posiadacz pasa Roman Reigns oraz jego były posiadacz The Miz. Poza walorami sportowymi emocje podczas walki podkręcać będzie wzajemna niechęć pomiędzy obydwoma zawodnikami, a także ryzyko interwencji w ten pojedynek ze strony Bo Dallasa i Curtisa Axela, których Reigns pokonał przed tygodniem.

Po wydarzeniach z zeszłego tygodnia sytuacja Brauna Strowmana na RAW w dalszym ciągu jest skomplikowana. Po zwolnieniu „Potwora” przez Kurta Angla dopuścił się on serii przewinień zaczynając od napaści na ochroniarzy poprzez zdemolowanie biura Angla na przewróceniu kilkutonowego wozu będącego własnością WWE kończąc. W związku z zaistniałą sytuacją, chcąc uspokoić Strowmana komisarz gali Stephanie McMahon przywróciła go do pracy, a także na nowo przyznała mu miejsce w walce o mistrzostwo Universal na gali Royal Rumble. To jednak nie zadowoliło Brauna, który po wszystkim na odchodne zaatakował głównego komentatora na RAW Michaela Cola. Jak zaistniała sytuacja wpłynie na wcześniejsze dobre relacje na linii Angle – Strowman?

Syn generalnego menadżera RAW Kurta Angla, Jason Jordan staje się coraz bardziej bezczelnie pewny siebie. Jordan podczas ostatniego tygodnia nie tylko zainterweniował w walkę The Bar z Apollo Crewsem i Titusem O’Neilem doprowadzając do porażki tych pierwszych ale także wplątał swojego partnera tag teamowego, Setha Rollinsa w walkę z pierwszym mistrzem Universal Finnem Balorem. Podczas tej walki doszło do nietypowej sytuacji, sędzia, podczas gdy Balor przypinał Rollinsa uderzył ręką w matę trzykrotnie jednakże nie zakończył tym samym pojedynku, a walka była kontynuowana. Chwilę później po interwencji Jordana Rollins odliczył Balora. Można być pewnym, że klub Balora nie odpuści, a skandal wywołany przez sędziego odbije się jeszcze szerokim echem na RAW.

Asuka w dalszym ciągu pozostaje niepokonana w WWE. W zeszłym tygodniu pokonała ona swoją najgroźniejszą rywalkę w zbliżającym się starciu Royal Rumble – Nię Jax. Jax została poddana przez sędziego, gdyż słusznie uznał on, iż nie jest ona w stanie kontynuować walki z powodu doznanej kontuzji kolana. Czy Jax zdoła wyleczyć kontuzję przed Royal Rumble?

Podczas zeszłotygodniowego NXT wyłonieni zostali rywale The Undisputed Ery w walce o pasy mistrzów tag teamowych, a okazali się to The Authors of Pain, którzy bez większych problemów pokonali Street Profits. Walka mistrzowska odbędzie się na gali NXT TakeOver, która niestety nie będzie transmitowana w polskiej telewizji. Kolejną walką na TakeOver będzie starcie mistrzyni NXT Ember Moon, która wyzwała do niego Shayne Baszler, która z kolei ponownie zaatakowała jedną z bezbronnych zawodniczek – Aliyahę, w obronie, której ponownie stanęła Mistrzyni.

Zanim jednak dojdzie do gali TakeOver odbędzie jeszcze jedna tygodniówka NXT podczas, której dojdzie m. in. do niespodziewanej walki. Johnny Gargano przyjął wyzwanie rzucone przez Velveteen Dreama, tym samym stawiając na szali należące do niego miano pretendenta w walce o mistrzostwo NXT przeciwko podopiecznemu Zeliny Vegi – Andrade „Cien” Almasowi. Czy Johnny Gargano nie postąpił zbyt ekstrawagancko przyjmując wyzwanie? Podczas ostatniego NXT zostało rzucone jeszcze jedno wyzwanie Roderick Strong wyzwał do walki potężnego Larsa Sullivana. Czy Sullivan przyjmie wyzwanie? Odpowiedzi na te pytania padną na najbliższym NXT.

Na ostatnim SmackDown zakończyły się eliminacje turnieju o pas Mistrza Stanów Zjednoczonych. W pierwszym starciu półfinałowym Jinder Mahal pewnie pokonał Xaviera Woodsa. Zaś w drugim pojedynku 1/2 finału Bobby Roode, będący przez całą walkę wyraźnie słabszy od swojego rywala, pokonał Mojo Rawley’ego. Roode po walce został zaatakowany przez braci Singh, a także sprowokowany do wymiany kilku zdań przez Maharadżę, co skłoniło generalnego menadżera Niebieskiego Brandu Daniela Bryana do przyspieszenia terminu walki finałowej turnieju, a ustalona została ona jako walka wieczoru. W finale ponownie słabszy w całym jego przebiegu Roode ostatecznie pokonał Mahala stając się tym samym nowym Mistrzem Stanów Zjednoczonych. Jak potoczą się losy nowego Mistrza oraz czy będzie on zmuszony bronić tytułu już w najbliższych dniach?

Wisienką na torcie podczas weekendu będzie gala Royal Rumble, podczas której odbędą się m. in. dwa starcia Royal Rumble, walki o Mistrzostwo Universal oraz Mistrzostwo WWE, a także pojedynki o pasy tag teamów RAW oraz SmackDown.

Galę Royal Rumble otworzy złożony z zawodników dywizji półciężkiej sześcioosobowy pojedynek tag teamowy ustalony w zastępstwie walki o pas Cruiserweight. W walce mistrzowskiej zmierzyć mieli się ze sobą posiadacz pasa Enzo Amore oraz pretendent Cedric Alexander, jednakże na skutek zwolnienia z WWE Amore walka ta nie może dojść do skutku. W sześcioosobowym starciu tag teamowym zmierzą się ze sobą zaś niedawny mistrz Cruiserweight Kalisto w drużynie z Lincem Dorado oraz Gran Metalikiem, a ich przeciwnikami będą natomiast T. J. Perkins, Jack Gallagher i Drew Gulak.

Kolejny pojedynek to kolejne starcie tag teamowe. Good Brothers z The Club – Luke Gallows i Karl Anderson podejmą The Revival w składzie Scott Dawson i Dash Wilder. Faworytami walki są The Club, którzy ostatnio razem z Finnem Balorem radzą sobie naprawdę dobrze. The Revival natomiast są wielką niewiadomą, gdyż od dłuższego czasu nie stoczyli oni walki z silnymi rywalami. Czy Dawsona i Wildera stać na sprawienie niespodzianki?

Po ostatnim SmackDown padają pytania o obronę tytułu Mistrza Stanów Zjednoczonych, którego posiadaczem jest Bobby Roode. Być może do obrony tytułu dojdzie już na Royal Rumble. Gdyby tak się stało, kto wówczas będzie rywalem Rooda?

Główna karta walk Royal Rumble rozpocznie się pierwszym z dwóch pojedynków o mistrzostwo tag teamowe. Jako pierwsi w ringu zameldują się zawodnicy SmackDown, a naprzeciwko siebie staną drużynowi mistrzowie Niebieskiego Brandu bracia Usos – Jey i Jimmy oraz ich rywale Chad Gable i Shelton Benjamin. Będzie to walka w stypulacji lepsi w dwóch na trzy odliczenia, a więc zespół, który jako pierwszy odliczy lub podda swoich rywali dwa razy ten opuści ring z pasami mistrzowskimi. Gable i Benjamin w ostatnim czasie dokonywali fizycznych i słownych ataków na The Usos próbując osłabić ich siły i moralne przed Royal Rumble jednakże w dalszym ciągu faworytami starcia są bliźniacy, którzy w ostatnim czasie już pokonali swoich najbliższych rywali w pojedynku czterech drużyn.

Po drużynach ze SmackDown nadejdzie pora drużyny z RAW, a tytułów mistrzów tag teamowych bronić będą Seth Rollins i Jason Jordan, którzy zmierzą się z The Bar – „Celtyckim Wojownikiem” Sheamusem i Szwajcarem Cesaro. Największą przeszkodą w obronie tytułów mistrzowskich dla Rollinsa oraz Jordana mogą być oni sami. Zawodnicy ci od początku swojej współpracy nie potrafią się porozumieć, a do eskalacji konfliktu może dojść nawet podczas samego pojedynku. Z takiego prezentu na pewno będą chcieli skorzystać wzorowo współpracujący ze sobą Sheamus oraz Cesaro, którzy w krajobraz walki o mistrzostwo tag teamów wpisani są już blisko półtora roku.

Walka o Mistrzostwo WWE na pewno dostarczy wielu emocji, zważywszy na to, iż będzie to walka handicapowa, podczas której sam jeden AJ Styles będzie bronił pasa przeciwko współpracującym Kevinowi Owensowi oraz Samiemu Zaynowi. Utrata mistrzostwa przez Stylesa będzie sytuacją kłopotliwą, gdyż jak zapowiedzieli starzy, nowi najlepsi przyjaciele w przypadku ich wygranej obaj będą się tytułować mistrzem WWE. Nie można wykluczyć także zdrady jednego z przyjaciół. Owens już raz w przeszłości „wbił nóż w plecy” Zaynowi. Przypuszczać można, że tym razem podobnego postępowania może dopuścić się Sami, który niewątpliwie we wznowieniu przyjaźni z Kevinem upatruje swojej szansy na zaistnienie w WWE, które do tej pory, pomimo bezsprzecznego talentu Kanadyjczyka, nie dawało mu zbyt wielu szans. Możliwość zerwania przyjaźni potęguje ponadto fakt wejścia na ostatnią prostą do najważniejszej gali roku w rozrywce sportowej – WrestleManii. Jednakże jak wiadomo WWE jest doprawdy nieprzewidywalne.

Podobnie jak w walce o Mistrzostwo WWE tak i w pojedynku o Mistrzostwo Universal w ringu także zmierzy się ze sobą trzech zawodników, tym razem nie będzie to stracie handicapowe, lecz triple threat match, a każdy z atletów walczyć będzie na własny rachunek. W obronie tytułu stanie Brock Lesnar, w którego narożniku nie zabraknie największej gwiazdy mikrofonu WWE, jego pełnomocnika – Paula Heymana. Tytuł mistrzowski spróbują odebrać Braun Strowman oraz Kane. Tym samym w ringu w jednym momencie znajdzie się ponad 450 kg, a wliczając sędziego około 550 kg żywej wagi. Niewątpliwie po tym jak Braun Strowman próbował brutalnie rozprawić się z Lesnarem oraz Kanem jeszcze przed walką zrzucając na obydwu potężne stalowe rusztowanie stanie się on dla nich głównym celem ataków. Dla „Potwora” będzie to już trzecia próba zdetronizowania „Bestii”. Po raz pierwszy usiłował tego dokonać podczas zeszłorocznego SummerSlam, kiedy rywalizowali oni razem z Romanem Reignsem i Samoa Joe w Fatal 4-Way match’u. Wówczas to Lesnar po atakach Strowmana zmuszony był opuścić walkę na noszach jednakże powrócił przed końcem pojedynku i odliczył Reignsa. Druga próba pokonania Brocka miała miejsce ponad miesiąc później podczas gali No Mercy, wówczas również skończyła się ona niepowodzeniem. Dla Kana natomiast będzie to pierwsza szansa na zdobycie Mistrzostwa Universal w karierze, na korzyść „Wielkiej Czerwonej Maszyny” przemawia bezsprzecznie olbrzymie doświadczenie. Brock Lesnar zaś nie musi zostać nawet odliczony ani zmuszony do poddania aby stracić tytuł, nie będzie on mógł także skorzystać z furtki dyskwalifikacyjnej. Niemniej jednak Lesnar jako zawodnik cieszący się specjalnymi przywilejami w WWE, walczący tylko podczas największych gal jest wybitnie nie walecznym mistrzem, poprzez co tytuł Universal traci swój prestiż. Czy Brock Lesnar utrzyma pas mistrzowski aż do WrestleManii XXXIV?

Najważniejszym wydarzeniem gali będą starcia Royal Rumble. Jako pierwsze w ringu pojawią się panie. Będzie to pierwszy kobiecy Royal Rumble Match w historii. Na uwagę zasługuje fakt, iż divy rywalizować będą na tych samych zasadach do panowie. Walkę rozpoczną dwie zawodniczki, systematycznie co dwie minuty do pojedynku dołączać będzie kolejna aż na arenie pojawi się 30 pań. W celu wyeliminowania zawodniczki jej rywalki będą musiały wyrzucić ją ponad górną liną, jeżeli po takiej akcji obydwie stopy wyrzucanej dotknął podłoża wówczas jest ona wyeliminowana. Stracie Royal Rumble kończy się wówczas, gdy w ringu zostanie tylko jedna zawodniczka. Udział 30 kobiet oznacza, że w pojedynku wezmą udział nie tylko zawodniczki głównych brandów, lecz także większość pań z NXT. Faworytką starcia wydaje się być niepokonana w WWE Asuka, jednakże podczas Royal Rumble Matchu wielkie znaczenie dla ostatecznego rezultatu ma numer, który dana zawodniczka wylosuje jako numer pojawienia się w walce. Która z div przejdzie do historii jako pierwsza zwyciężczyni kobiecego Royal Rumble?

Galę zakończy drugie z zaplanowanych starć Royal Rumble, tradycyjny pojedynek eliminacyjny mężczyzn. W walce tej wezmą udział m. in. takie sławy jak chociażby John Cena, Randy Orton, Finn Balor, Matt Hardy, Bray Wyatt, The Miz, Shinsuke Nakamura oraz Roman Reigns. Starcia Royal Rumble są iście nieprzewidywalne, nie tylko ze względu na trudność wytypowania zwycięscy, lecz także z powodu wielkiej niewiadomej, kto weźmie w nich udział, gdyż zawsze pewna pula zawodników utrzymywana jest w tajemnicy, a fani dowiadują się o udziale kolejnych atletów dopiero w momencie pojawienia się ich na arenie. Czy w tym roku na Royal Rumble dojdzie do wielkich powrotów gwiazdy profesjonalnego wrestlingu, którzy będą chcieli sięgnąć po zwycięstwo?

Zwycięscy kobiecego i męskiego starcia Royal Rumble zmierzą się o pasy mistrzowskie z mistrzami swoich brandów w walkach wieczoru podczas największej gali WWE – WrestleManii.

pasek2

SOBOTA – 3 LUTY 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: RAW  premiera.200
Extreme Sport Channel 

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron
22:00 World Wrestling Entertainment: NXT  premiera.200
Extreme Sport Channel

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

NIEDZIELA – 4 LUTY 2018

13:00 World Wrestling Entertainment: SmackDown  premiera.200
Extreme Sport Channel

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron
15:00 World Wrestling Entertainment: Main Event  premiera.200
Extreme Sport Channel
Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron
16:00 
World Wrestling Entertainment: Royal Rumble 2018  premiera.200
Extreme Sport Channel

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supronpasek2

About Adrian Majcher