Wraca LOTTO Ekstraklasa! 21. kolejka rozgrywek w nc+ i Eurosporcie!

Po długiej niemal dwumiesięcznej przerwie wraca LOTTO Ekstraklasa! W 21. kolejce rozgrywek goniące czołówkę Jagiellonia i Lech zagrają swoje mecze już w piątek, w sobotę liderująca Lechia będzie chciała powiększyć przewagę nad rywalami, a w niedzielę portugalska Legia postara się […]

Po długiej niemal dwumiesięcznej przerwie wraca LOTTO Ekstraklasa! W 21. kolejce rozgrywek goniące czołówkę Jagiellonia i Lech zagrają swoje mecze już w piątek, w sobotę liderująca Lechia będzie chciała powiększyć przewagę nad rywalami, a w niedzielę portugalska Legia postara się o nie odstąpienie na krok gdańszczanom.

Oficjalne granie w Polsce w 2019 roku rozpocznie się w piątek 8 lutego meczem pomiędzy Miedzią Legnica, a Jagiellonią Białystok. Jagiellonia, w której mówiło się jesienią że ten sezon będzie wreszcie sezonem mistrzowskim musi gonić czołówkę, bo do liderującej Lechii traci już dziewięć punktów. Wiadomo, że w polskiej lidze nie jest to dużo, ale meczów do końca sezonu jest już coraz mniej. Pomóc im w tym będzie chciała trójka graczy ściągnięta z Wisły Kraków, czyli Jesus Imaz, Zoran Arsenić i Martin Kostal. Natomiast Miedź jesienią długo tułała się po samym dnie tabeli, ale w końcówce roku udało jej się zdobyć parę punktów i nowy rok rozpoczyna na dwunastej pozycji, co z pewnością będzie chciała utrzymać.

Wieczorem Lech Poznań podejmie Zagłębie Lubin. Żaden z zespołów zimą nie poczynił znaczących wzmocnień. W Poznaniu liczą na kunszt pracy trenerskiej Adama Nawałki, który zafundował swoim piłkarzom bardzo ciężki okres przygotowawczy. Niejednokrotnie można było przeczytać w prasie lub internecie, że piłkarzom mocno dały się w nogi tygodnie spędzone na obozie z Adamem Nawałka. „Kolejorz” jest w niemal takiej samej sytuacji w tabeli jak Jagiellonia. Oba zespoły mają po tyle samo punktów i chyba na ten moment identyczne szanse na mistrzostwo kraju.

W sobotę jako pierwsi na murawę wybiegną piłkarze Śląska Wrocław i Zagłębia Sosnowiec. Sosnowiczanie zimą sprowadzili aż dziesięciu zawodników, bo desperacko szukają szansy na utrzymanie w lidze. Pytanie, czy tak duża liczba nowych zawodników będzie potrafiła szybka zaadoptować się w nowej drużynie i pomóc Zagłębiu w utrzymaniu. Aktualnie zespół z Sosnowca zajmuje ostatnie miejsce w lidze ze stratą sześciu punktów do miejsca dającego utrzymanie. Natomiast w Śląsku najciekawszym ruchem transferowym wydaje się sprowadzenie Krzysztofa Mączyńskiego, który ostatnie miesiące spędził w rezerwach Legii Warszawa. Niedawny jeszcze reprezentant Polski liczy na odrodzenie we wrocławskim zespole.

Później Cracovia zmierzy się z Piastem Gliwice. „Pasy” mimo, że nie sprzedały nikogo zimą za dużą kwotę, ponownie zarobiły. Tym razem na najgłośniejszym transferze we Włoszech czyli przejściu Krzysztofa Piątka z Genui do Milanu. W ligowej tabeli wyżej plasuje się Piast, ale to Cracovia miała dużo lepszy koniec roku, bo wygrała cztery ostatnie mecze w lidze. Piast natomiast pod koniec jesieni zanotował duży spadek formy i tylko duża zaliczka punktowa wypracowana wcześniej dała im utrzymanie w górnej połówce tabeli.

Na koniec soboty do gry wkroczy lider LOTTO Ekstraklasy, czyli Lechia Gdańsk, która w derbach Pomorza zmierzy się z Pogonią Szczecin. Będzie to starcie dwóch chyba największych pozytywnych zaskoczeń pierwszej części sezonu w LOTTO Ekstraklasie. Lechia zimą nie pozyskała żadnego zawodnika i tą samą kadrą, która fantastycznie funkcjonowała jesienią będzie starała się dalej walczyć o mistrzostwo Polski. Natomiast Pogoń, która ma zaledwie dwa punkty straty do zespołów zaangażowanych w walkę o mistrzostwo również będzie starała się utrzymać znakomitą formę z jesieni.

W niedzielę na początek naprzeciw siebie staną Arka Gdynia i Korona Kielce. Po obu zespołach chyba nikt nie oczekuje wiele na wiosnę. Korona z pewnością po dobrej jesieni liczy na utrzymanie się w grupie mistrzowskiej i spokojną końcówkę sezonu będąc dostarczycielem punktów dla zespołów walczących i mistrzostwo kraju. Jeśli chodzi o Arkę, to władze z pewnością mają podobne marzenie, ale pozycję wyjściową na początku tego roku mają gorszą, bo do grupy mistrzowskiej tracą cztery punkty, ale ich cel z pewnością też jest do osiągnięcia.

Wieczorem do rywalizacji wkroczy portugalska Legia Warszawa, która na wyjeździe zagra z Wisłą Płock. Portugalska, bo do zespołu zimą dołączyło trzech Portugalczyków i to oni mają stanowić o sile zespołu na wiosnę. Największym wydarzeniem wydaje się wypożyczenie Iuriego Medeirosa z włoskiej Genui, który ma niemal w pojedynkę poprowadzić Legię do mistrzostwa Polski. Zawodnik jest wypożyczony tylko na pół roku i nie będzie możliwości jego wykupienia. Medeiros ma po prostu dać Legii trofeum. Jeśli chodzi o Nafciarzy, zimą sprowadzili kilku solidnych ligowców, którzy mają pomóc w walce o utrzymanie w lidze. Ostatnie miesiące dla Wisły nie były najlepsze i na pewno wiosna będzie nerwowa.

Na koniec kolejki zagra zespół, o którym można by pisać w nieskończoność. Wręcz nieprawdopodobnie uratowana nędzy Wisła Kraków zmierzy się na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Górnikiem Zabrze. Zimą w Polsce mówiło się niemal wyłącznie o Wiśle i chyba powiedziane zostało już wszystko. Zespół, który w grudniu miał przestać istnieć, odradza się w historyczny sposób i wcale nie jest powiedziane że nie urwie punktów zespołom z czołówki tabeli. Nowi właściciele mówią nawet o walce o europejskie puchary, ale na razie dajmy czas na to, co „Biała Gwiazda” pokaże w pierwszych wiosennych spotkaniach.

PIĄTEK – 8 LUTEGO 2019

17:30 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

17:55 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: MIEDŹ LEGNICA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK na żywo
Ipla

20:00 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: SUPER PIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: LECH POZNAŃ – ZAGŁĘBIE LUBIN na żywo
CANAL+ Sport HD

22:25 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: SUPER PIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD

SOBOTA – 9 LUTEGO 2019

15:10 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: WSTĘP DO MECZUna żywo


15:25 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: ŚLĄSK WROCŁAW – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC na żywo


17:40 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

17:55 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: CRACOVIA – PIAST GLIWICE na żywo
CANAL+ Sport HD

20:00 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD

20:25 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: LECHIA GDAŃSK – POGOŃ SZCZECIN na żywo
CANAL+ Sport HD

22:30 Magazyn LIGA+ na żywo
CANAL+ Sport HD

NIEDZIELA – 10 LUTEGO 2019

15:10 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka:WSTĘP DO MECZU na żywo


15:25 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: ARKA GDYNIA – KORONA KIELCE na żywo


17:40 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


17:55 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: WISŁA PŁOCK – LEGIA WARSZAWA na żywo


20:00 Magazyn LIGA+ EXTRA na żywo


21:30 Magazyn LIGA+ EXTRA DOGRYWKA na żywo
CANAL+ Sport HD

PONIEDZIAŁEK – 11 LUTEGO 2019

17:00 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: PODSUMOWANIE KOLEJKI
Eurosport 1 HDIpla

17:30 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Eurosport 1 HDIpla

17:55 LOTTO Ekstraklasa – 21. kolejka: GÓRNIK ZABRZE – WISŁA KRAKÓW na żywo
Eurosport 1 HDIpla

20:00 Magazyn EKSTRAKLASA PO GODZINACH na żywo
CANAL+ Sport HD

22:00 Magazyn GOL EKSTRA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

23:15 Magazyn EKSTRAPAKA – 21. KOLEJKA 
CANAL+ Sport HD

About Bartosz Głąb

Dziennikarz GOL24.pl zajmujący się piłkarską Ekstraklasą i 1. ligą, oraz współpracujący z TakSięGra.pl