Znakomite UFC 234 w Polsacie Sport HD

Kolejna numerowana gala UFC to gwarant emocji na bardzo wysokim poziomie. Tym razem Dana White i spółka przygotowali dla nas wiele ciekawych pojedynków z dwoma absolutnymi hitami. UFC 234 już w nocy z soboty na niedzielę.  W walce wieczoru powalczą […]

Kolejna numerowana gala UFC to gwarant emocji na bardzo wysokim poziomie. Tym razem Dana White i spółka przygotowali dla nas wiele ciekawych pojedynków z dwoma absolutnymi hitami. UFC 234 już w nocy z soboty na niedzielę. 

W walce wieczoru powalczą Robert Whittaker i Kelvin Gastelum. Panowie powalczą o pas w wadze średniej, który w przeszłości dzierżyli na swoich biodrach najwięksi wojownicy. Zdecydowanie lepszą passę w ostatnich walkach ma Australijczyk. Whittaker zwyciężył w ostatnich dziewięciu bojach, zawsze pokazując się ze znakomitej strony. „The Reaper” to zawodnik niezwykle wszechstronny, dobrze wyszkolony technicznie, ale posiadający też bardzo silne uderzenie i błyskawiczne przyspieszenie w przejściu z obrony do ataku. Gastelum może nie ma tak spektakularnej serii wygranych, jednak mierzył się ze znacznie wyżej notowanymi rywalami. Pod koniec 2017 roku okazał się lepszy przecież od znakomitego Michaela Bispinga, błyskawicznie nokautując go już w pierwszej rundzie. Mimo to, faworytem chyba nie będzie, choć jego wygrana nie byłaby wielką sensacją.

Kto wie, czy nie ciekawiej od walki wieczoru, zapowiada się co-main event. Walka legendarnego Andersona Silvy z młodym królem nokautów Israelem Adesonyo musi wzbudzać duże emocje. Brazylijczyk wygrał swój ostatni pojedynek, lecz ostatnie lata ma stracone. Od 2013 roku zwyciężył tylko raz! Fachowcy mówią, że wciąż posiada jednak wielki potencjał, który może jeszcze wystrzelić go na szczyt wagi średniej. Jeśli ma się to udać, ewentualna wiktoria nad Adesonyo będzie pierwszym krokiem. Nigeryjczyk wygląda w ringu imponująco. Na razie stoczył w ringu piętnaście walk, z których trzynaście zakończył przez TKO. „The Last Stylebender” ma już na swoim rozkładzie Dereka Brunsona, Brada Tavaresa czy Roba Wilkinsona. Jeśli do tej listy dopisze jeszcze „Pająka”, to niewykluczone, że jeszcze w tym roku zmierzy się o pas ze zwycięzcą walki wieczoru UFC 234.

NIEDZIELA – 10 LUTEGO 2019

03:00 Gala Boksu, Indio, USA: ALBERTO MACHADO – ANDREW CANCIO na żywo
Ipla


04:00 UFC 234: ROBERT WHITTAKER – KELVIN GASTELUM na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski