Grand Prix Austrii F1 na antenie Eleven Sports 1

Kierowcy Formuły 1 już od wczoraj rywalizują na torze Red Bull Ring w Spielbergu. W pierwszej sesji treningowej za kierownicą samochodu Williamsa zobaczyliśmy Roberta Kubicę.  Zarówno na pierwszym jak i na drugim treningu najszybsi okazali się kierowcy Mercedesa. W piątkowy […]

Kierowcy Formuły 1 już od wczoraj rywalizują na torze Red Bull Ring w Spielbergu. W pierwszej sesji treningowej za kierownicą samochodu Williamsa zobaczyliśmy Roberta Kubicę. 

Zarówno na pierwszym jak i na drugim treningu najszybsi okazali się kierowcy Mercedesa. W piątkowy poranek Lewis Hamilton i Valtteri Bottas jako jedyni osiągnęli czasy poniżej 1:05 s. Tuż za nimi uplasowali się na przemian kierowcy Ferrari i Red Bulla. Bardzo podobnie sytuacja wyglądała w trakcie drugiej sesji treningowej. Dominacja Mercedesa nie może jednak dziwić. Od czasu powrotu Grand Prix Austrii do kalendarza F1, zawodnicy ekipy Mercedesa zawsze zgarniali trofeum za zwycięstwo w wyścigu.

W zespole Williamsa miejsce Sergieja Sirotkina na czas pierwszego treningu zajął Robert Kubica. Polak miał pomóc inżynierom w odnalezieniu największych dolegliwości bolidu FW41. Zbierane w czasie jazdy dane nie posłużą jednak etatowym kierowcom podczas najbliższego wyścigu. Kubica przejechał łącznie 37 okrążeń. Jak sam podkreśla, czasy nie miały tutaj żadnego znaczenia. On sam jest zadowolony z wykonanej pracy. Polak stwierdził, że ekipa potrzebuje jednej rzeczy, która może pomóc w poprawieniu kondycji samochodu. Chodzi tu o docisk.

 

pasek2

SOBOTA – 30 CZERWCA 2018

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Austrii: STUDIO na żywo
Ipla

11:55 
Formuła 1 – Grand Prix Austrii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

13:00 
Formuła 1 – Grand Prix Austrii: STUDIO na żywo
Ipla

14:00 
Formuła 1 – Grand Prix Austrii: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 
Formuła 1 – Grand Prix Austrii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla


16:10 
Formuła 1 – Grand Prix Austrii: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 1 LIPCA 2018

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Austrii: PARADA KIEROWCÓW na żywo
Ipla

14:10 Formuła 1 – Grand Prix Austrii: STUDIO na żywo
Ipla

15:05 
Formuła 1 – Grand Prix Austrii: WYŚCIG na żywo
Ipla

17:15 
Formuła 1 – Grand Prix Austrii: STUDIO na żywo
Ipla
pasek2

About Michał Winiarczyk