Polsat w podwójnej koronie? Po Lidze Mistrzów, także Liga Europy w „słonecznej” stacji

Według informacji Piotra Koźmińskiego – dziennikarza Super Expressu, współpracującego również z UEFA – Polsat pokaże w latach 2018-2021 zarówno Ligę Mistrzów, jak i Ligę Europy. Czekamy na oficjalne potwierdzenie zakupów telewizji Zygmunta Solorza-Żaka. Ruszam z videoblogiem Ujawniam która stacja pokaże […]

Według informacji Piotra Koźmińskiego – dziennikarza Super Expressu, współpracującego również z UEFA – Polsat pokaże w latach 2018-2021 zarówno Ligę Mistrzów, jak i Ligę Europy. Czekamy na oficjalne potwierdzenie zakupów telewizji Zygmunta Solorza-Żaka.

Jak informowaliśmy przed dwoma tygodniami, Polsat – wg informacji Piotra Koźmińskiego i Andrzeja Kostyry – pozyskał prawa na trzy sezony do rozgrywek Champions League, pokonując nc+, Eurosport, Eleven Sports Network i TVP. Nie doczekaliśmy się jeszcze potwierdzenia, a zamiast tego otrzymaliśmy kolejnego newsa. Polsat może przejąć monopol na rozgrywki UEFA, ponieważ dziennikarz Super Expressu podaje, że „słoneczna” stacja pozyskała również prawa do rozgrywek Ligi Europy.

Obecnie drugie, co do ważności klubowe rozgrywki w Europie pokazują aż trzy stacje: nc+, Eurosport i TVP. Pierwsza z nich jest także w posiadaniu praw do Ligi Mistrzów do końca sezonu 2017/2018, a więc jeszcze przez rok. Jeżeli informacje się potwierdzą, Europa League wróci do Polsatu po 6-letniej przerwie. W latach 2009-2012 transmitowano te rozgrywki m.in. na takich antenach jak Polsat Futbol czy TV4.

Czekamy na oficjalny komunikat ze strony Polsatu, który na razie nie komentuje tych doniesień.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra i lajfy.com, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)