Sporty motorowe w weekend

W najbliższy weekend najciekawiej zapowiadające się transmisje sportów motorowych to kolejny wyścig serii DTM, FIM Endurance World Championship na torze w Oschersleben oraz Rajd Portugalii WRC. Sezon DTM rozpoczął się 7 Maja na torze w Hockenheim. Pierwszy wyścig rozgrywany w Niemczech wygrał […]

W najbliższy weekend najciekawiej zapowiadające się transmisje sportów motorowych to kolejny wyścig serii DTM, FIM Endurance World Championship na torze w Oschersleben oraz Rajd Portugalii WRC.

Sezon DTM rozpoczął się 7 Maja na torze w Hockenheim. Pierwszy wyścig rozgrywany w Niemczech wygrał Lucas Auer. Kierowca z teamu Mercedes-AMG startował z pole position. Na początku wyścigu pewnie prowadził. W dalszej części rywalizacji musiał powstrzymywać ataki Timo Glocka. Ostatecznie były kierowca Formuły 1 musiał zadowolić się drugą pozycją. Niedzielny wyścig zdominował Jamie Green. Brytyjczyk jeżdżący w barwach Audi Sport Team Rosberg wykazał się najlepszymi umiejętnościami w deszczowych warunkach. Startujący z pierwszego pola startowego Glock rywalizację zakończył dopiero na ósmej pozycji. Zwycięski w sobotę Auer, w niedzielnej rywalizacji uplasował się tuż za podium. Transmisje wyścigów na Lausitzringu do zobaczenia na antenie Motowizji.

W weekend czeka nas też szósta runda WRC. Będzie to Rajd Portugalii. Jego jubileuszowa, 50. edycja. W pięciu rozegranych już w tym sezonie rundach zwycięstwo odnosiło czterech kierowców. W Monte Carlo triumfował Sebastien Ogier, w Szwecji najszybszy był Jari Matti Latvala, w Meksyku najlepszy okazał się Kris Meeke. Rundy na Korsyce oraz w Argentynie wygrał Thierry Neuville. Łącznie odbędzie się 19. odcinków specjalnych o długości 349 km. Podsumowanie zmagań kierowców rajdowych będziemy mogli zobaczyć na antenie Motowizji.

Na kibiców zawrotnych prędkości czeka również kolejna runda FIM Endurance World Championship. Tym razem zawodnicy ścigać będą się na torze w Oschersleben. Będzie to rywalizacja 8-godzinna. Transmisja w sobotę na antenie Eurosportu 2 oraz w usłudze Eurosport Player. W sobotę Eurosport pokaże również kolejną rundę Formuły E. Kierowcy rywalizujący samochodami elektrycznymi ścigać będą się w Paryżu.

SOBOTA – 20 MAJA 2017

13:45 FIM Endurance World Championship, Oschersleben, Niemcy: WYŚCIG na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player
Ipla

14:30
DTM, Lausitzring, Niemcy: WYŚCIG na żywo


17:30 
FIM Endurance World Championship, Oschersleben, Niemcy: WYŚCIG na żywo
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla 

20:30 Formuła E, Paris Street Circuit, Francja: WYŚCIG na żywo

Eurosport 1 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 21 MAJA 2017

15:00 DTM, Lausitzring, Niemcy: WYŚCIG na żywo

PONIEDZIAŁEK– 22 MAJA 2017

22:40 WRC, Rajd Portugalii: PODSUMOWANIE premiera.200

About Michał Winiarczyk