Weekend ze sportami walki w polskiej telewizji

Trzy gale sportów walki to plany sportowych kanałów Polsatu na ten weekend.  Na gali organizowanej w Anaheim kolejny zawodowy pojedynek stoczy coraz wyżej notowany w rankingach wagi lekkiej Ryan Garcia (19-0, 16 KO). Przeciwnikiem 21-letniego Amerykanina będzie Francisco Fonseca (25-2-2, […]

Trzy gale sportów walki to plany sportowych kanałów Polsatu na ten weekend.

 Na gali organizowanej w Anaheim kolejny zawodowy pojedynek stoczy coraz wyżej notowany w rankingach wagi lekkiej Ryan Garcia (19-0, 16 KO). Przeciwnikiem 21-letniego Amerykanina będzie Francisco Fonseca (25-2-2, 19 KO). Podczas tej samej gali wystąpi także były mistrz świata trzech kategorii wagowych Jorge Linares, z którym Garcia może skrzyżować rękawice na początku maja.

15 lutego w Stalowej Woli w hali MOSiR dojdzie do gali bokserskiej Stalowa Wola Boxing Show, będącej I Memoriałem Lucjana Treli, który zmarł 12 lutego 2019 roku. W walce wierczoru zakontraktowanej na osiem rund Przemysław Gorgoń (9-6-1, 5 KO) spotka sie z byłym pretendentem do pasa WBO Europe Malkhazem Sujashvili (10-10, 8 KO).Przed walką wieczoru wystapi młody i utalentowany Krzysztof Twardowski (7-2, 5 KO) Podczas gali w Stalowej Woli dojdzie także do starć, w których zmierzą się Michał Bańbuła (13-31-4) z Michałem Bołozem (2-2, 2 KO) oraz debiutant Krzysztof Włodarczyk z Andrzejem Szkutą (0-1).W pierwszym pojedynku boksu zawodowego zobaczymy młodego prospekta z Białegostoku Krzysztofa Warekso, byłego mistrza województwa 2019.W pojedynkach boksu olimpijskiego wystąpia zawodnicy z klubów z Lublina i Stali Rzeszów. Powalczą z zawodnikami z Litwy i Ukrainy.

Ta walka może wyłonić kolejnego pretendenta w kategorii półciężkiej! Jan Błachowicz (25-8) i Corey Anderson (13-4) maja zmierzyć się ze sobą w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho w Nowym Meksyku. Jest to starcie w czołówce dywizji do 205 funtów. Aktualnie Anderson zajmuje w rankingu 5. miejsce, zaś Błachowicz jest szósty. Przed nimi znajduje się właśnie zestawiony z „Bonesem” Dominick Reyes oraz niedawni pretendenci – Anthony Smith i Thiago Santos. Powrót Daniela Cormiera do wagi półciężkiej wydaje się mało prawdopodobny. W tej sytuacji istnieją więc duże szanse, że polsko-amerykański pojedynek wyłoni kolejnego pretendenta.Pierwsza walka między Błachowiczem a Andersonem miała miejsce we wrześniu 2015 roku. Polak miał wtedy zdecydowanie gorszy okres w karierze i na UFC 191 dał się zdominować rywalowi. Karty punktowe oddają zdecydowaną przewagę „Overtime’a” – 30-25, 30-25, 29-26.Teraz jednak Jan Błachowicz może pochwalić się sześcioma zwycięstwami w siedmiu ostatnich walkach. Po porażce z Thiago Santosem „Cieszyński Książę” wrócił do gry o najwyższe cele pokonując kolejno Luke’a Rockholda i Ronaldo „Jacare” Souzę.Anderson ma obecnie z kolei serię 4 zwycięstw. Amerykański zawodnik rozprawił się kolejno z Patrickiem Cumminsem, Gloverem Teixeirą i Ilirem Latifim. Ostatnio zaś „Overtime” zaimponował szybkim zwycięstwem nad Johnnym Walkerem.

SOBOTA – 15 LUTY 2020

03:0Boks: Walka o pas WBC Silver w Anaheim – waga lekka: Ryan Garcia – Francisco Fonseca na żywo
Polsat Sport HDIpla

19:00 Boks: Gala w Stalowej Woli – waga superśrednia: Przemysław Gorgoń – Malkhaz Sujashvili (od 23:00 również w Polsacie Sport!) na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 16 LUTY 2020

02:0Sporty walki: UFC Fight Night: waga półciężka: Corey Anderson – Jan Błachowicz (+ studio od 01:00) na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak