Wyścig dookoła Walencji w Eurosporcie

69. edycja Wyścigu dookoła Walencji rozpocznie się we wtorek 31 stycznia. Ostatni etap zaplanowano na niedzielę 4 lutego. Transmisje na żywo z rywalizacji w Eurosporcie. W wyścigu rozpoczynającym się w środę zabraknie ubiegłorocznego zwycięzcy – Nairo Quintany, który wybrał wyścig […]

69. edycja Wyścigu dookoła Walencji rozpocznie się we wtorek 31 stycznia. Ostatni etap zaplanowano na niedzielę 4 lutego. Transmisje na żywo z rywalizacji w Eurosporcie.

W wyścigu rozpoczynającym się w środę zabraknie ubiegłorocznego zwycięzcy – Nairo Quintany, który wybrał wyścig w Kolumbii. Pod nieobecność Kolumbijczyka, liderem Movistaru będzie Alejandro Valverde. Hiszpan jest wymieniany w gronie głównych faworytów do zwycięstwa w Walencji. Do tej grupy zalicza się także Wout Poels, czyli zwycięzca tego wyścigu z 2016. Holender ze Sky będzie mógł liczyć na pomoc Michała Kwiatkowskiego, dla którego będzie to pierwszy wyścig w nowym sezonie. Trasa wyścigu to 5 etapów, po 2 górskie i te z płaskim finiszem, a 1 odcinek to drużynowa jazda na czas. To właśnie na niej prawdopodobnie będziemy oglądać rywalizację o pierwsze miejsce pomiędzy Movistarem, a Team Sky. Zespół Kwiatkowskiego skupia się na klasyfikacji generalnej tego wyścigu, czego dowodem jest mocny skład, z którym pojawi się w Hiszpanii.

pasek2

ŚRODA – 31 STYCZNIA 2018

15:00 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 1 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
Komentarz: Adam Probosz – Dariusz Baranowski

CZWARTEK – 1 LUTEGO 2018

15:00 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 2 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

PIĄTEK – 2 LUTEGO 2018

15:00 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 3 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 3 LUTEGO 2018

14:30 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 4 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 4 LUTEGO 2018

15:00 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 5 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla 

pasek2

About Piotr Szczeciński